İlk Lüks Uzay Oteli

Orion Span şirketinin kurucusu Frank Bunger,Aero Station olarak isimlendirdikleri ilk uzay otelini 2021 yılının ikinci çeyreğinde yörüngeye oturtmaya 2022 yılında ise ilk misafirlerin hizmetine sunacaklarını açıkladı.

İlk Lüks Uzay Oteli

Yapılan açıklama doğrultusunda uzay oteli toplam 6 kişilik konaklama imkanı sağlayacak. Altı kişiden ikisi astronot dördü ise turist olacak. Toplamda 12 gün sürecek konaklama için konuklar 9.5 milyon Amerikan Dolarını gözden çıkarmaları gerekiyor. Şimdiden bu uzay otelinde konaklamak isteyenler ön kayıt yaparak 80 bin Amerikan Doları tutarındaki ön ödeme ile konaklamak üzere sıraya girmeye hak kazanabiliyorlar. Konaklama hakkı kazananlar ise şirket tarafından 3 ay sürmesi planlanan özel eğitimi başarıyla tamamlamak zorundalar. Otelin sunacağı en büyük ayrıcalık dünya manzarası olması ile misafirler uzayda bitki yetiştirme çalışmalarına da katılabilecekler.

MEK JET; uçak kiralama, helikopter kiralama, özel jet kiralama ve ambulans uçak kiralama konularında hizmet vermektedir.