Uçan Taksiler

Adını sık sık teknolojik yenilikleri hayata geçirmesi ile duyduğumuz Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan Dubai dünyanın ilk uçan taksisini test etmeye hazır.

İki kişilik taşıma kapasitesine sahip uçan taksiler Alman drone firması Volocopter tarafından geliştirilmiş.18 pervaneden oluşan uçan taksiler 30 dakikalık bir uçuş süresine sahip.Havada meydana gelebilecek herhangi bir olumsuz durumda devreye giren yedek pillere,rotorlara ve hatta bir çift paraşüt ile güvenlik donanımı bakımından en kötü senaryolara hazırlıklı olduğunu kanıtlamaktadır.

Volocopter firmasının CEO'su yaptığı açıklamada sistemin akıllı telefonlar üzerinden yüklenecek bir uygulama aracılığıyla çalışacağını açıkladı.Yüklenecek bu uygulama sayesinde size en yakın Volocopter gelip sizi istediğiniz noktaya ulaştıracak.Geçtiğimiz günler içerisinde gerçekleşen test uçuşunda uçan taksi Volocopter'in 200 metre kadar yükseldiği ve yaklaşık 5 dakika havada kaldığı gözlemlendi.

İstanbul Helikopter turları hakkında https://mekjet.com/blog/85-helikopter-turu

 

Uçan Taksiler

 

Etiketler: ucan-taksi, ucantaksi, ucataksiler, ucan-taksiler, havataksi, hava-taksi

MEK JET; uçak kiralama, helikopter kiralama, özel jet kiralama ve ambulans uçak kiralama konularında hizmet vermektedir.