Polisler Artık Hoverbike İle Daha Hızlı

Zenginlik ve lüks yaşam ile gündeme çok sık gelen Dubai'de polislerin Lamborghini ve diğer süper spor araçlar ile devriye gezdikleri haberlere sık sık gelmektedir.Fakat bu günlerde Dubai polisi daha önce hiç görülmemiş bir araç ile gündeme geldiler.Star Wars film serilerinde görmeye alıştığımız Speeder Bike benzeri uçan motosiklet Hoverbike Dubai polislerinin son oyuncağı olacak.

Geleceğin şehri olarak nitelendirilen Dubai polisleri bundan sonra suçlularla mücadelede Hoverbike'ı kullanıcak.Dubai polisi ve Rus drone üreticisi HoverSurf firmasının ortak çalışması sonucu ortaya çıkan insan kontrollü uçan motosiklet Hoverbike'ın tanıtımı geçtiğimiz günler içerisinde gerçekleştirilmişti ve oldukça dünya basınında kendilerinden söz ettirmişlerdi.

25 dakika uçuş süresi ve yaklaşık 300 kilogram kaldırma gücüne sahip HoverBike yüzde yüz elektrik enerjisi ile uçmaktadır.Geliştirilen bu hava aracı otonom sürüş yeteneği de bulundurmaktadır.

Yakında hizmete girecek olan uçan taksileri gördünüz mü ? https://mekjet.com/blog/69-ucan-taksiler

 

polisler artık hoverbike ile daha hızlı

 

Etiketler: hoverbike, hover-bike, drone

MEK JET; uçak kiralama, helikopter kiralama, özel jet kiralama ve ambulans uçak kiralama konularında hizmet vermektedir.