İsviçre merkezli havacılık firması Pilatus'un devrim niteliğinde yenilikler sunan Pilatus PC-24 model iş jeti'nin bu yıl içerisinde ilk teslimatının yapılması planlanmaktadır.2205 saatlik deneme uçuşları ve diğer zorlu testlerden başarıyla geçti.Devrim niteliğinde yenilikler dememizin sebebi selefleri arasında en geniş kargo kapısına sahip olması ile iş jeti olarak kullanılmasının yanı sıra hava ambulansı ve arama kurtarma uçağı olarakta görev yapabilmesi yer almaktadır.Bu geniş kullanım alanları dışında uçağın bir diğer en önemli özelliği ise 787 km/h hız 45.000 ft irtifa ve 820 metre gibi kısa mesafeli pistlerden kalkış,50 ft engelin üzerinden 770 metre gibi kısa iniş mesafesine sahip olması Pilatus PC-24'ü diğer iş jetlerinden ayırmaktadır.Aynı zamanda toprak pistlerede inme kabiliyetine sahip bu jet 21.000'den fazla havalimanına inebilmektedir.Evet,yanlış duymadınız kısa mesafeli toprak zemimlere bile inebilen bir jet !

Düşük işletme maliyeti ve geniş kullanım alanları ile Pilatus PC-24 oldukça talep görmektedir.Ülkemizde de satış ve bakım imkanları bulunmaktadır.

 

Pilatus PC-24 hakkında detaylı bilgi ve siparişlerle ilgili This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MEK JET; uçak kiralama, helikopter kiralama, özel jet kiralama ve ambulans uçak kiralama konularında hizmet vermektedir.