3.Havalimanın açılması ile birlikte Atatürk havalimanı kapanacak mı ?

2018 yılı içerisinde açılması planlanan yeni havalimanı ile birlikte Atatürk havalimanın ne olacağı herkes tarafından merak konusu.Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü'nün yaptığı açıklamaya göre Atatürk havalimanı'nda tamamen kapatılmayacağı yedek meydan olarak kullanılacağını ve havacılığın diğer faaliyet alanlarında kullanılacağını açıkladı.

Faaliyet alanları arasında genel havacılık faaliyetleri,müstakil kargo uçuşları,bakım-onarım merkezleri ve uçuş eğitim merkezleri gibi faaliyet alanlarının Atatürk havalimanı' nda hizmet vermeye devam edeceği bilgisini verdi.Atatürk havalimanında genel havacılık faaliyetlerinin devam etmesi ile birlikte yaşanan slot problemlerinin ortadan kalkması öngörülmektedir.

29 Ekim 2018 tarihinde açılması planlanan 3. havalimanı yaklaşık 80 milyon metrekare alan üzerinde 120 binadan oluşan,3.5 milyon metrekare kapalı alana sahiptir.29 Ekim'de yapılacak olan tören sonrası 30 Ekim sabahı saat 03.00'da taşınma sürecine başlanarak 31 ekim saat 23.55'e kadar tamamlanması planlanmaktadır.Taşınma operasyonu sebebi ile Türk Hava Yolları'nın 12 saat süreyle uçuş yapamayacağı açıklandı.Taşınma sırasında 600 tır kullanılacağı ve gerekirse taşınma esnasında kullanılacak olan güzergah üzerinde trafiğin kesilebileceği söylenmektedir.

Etiketler: havalimanı, atatürk, 3.havalimani, istanbul, ozelucaklar, slot, yenihavalimani, istanbultrafik

MEK JET; uçak kiralama, helikopter kiralama, özel jet kiralama ve ambulans uçak kiralama konularında hizmet vermektedir.